مطالب

اسامی متخلفان بورسی برای نخستین بار منتشر شد


سخنگوی سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد: با صدور رای قطعی تخلف شرکت های‌وب، اسامی مدیران متخلف برای نخستین بار …
اسامی متخلفان بورسی برای نخستین بار منتشر شد

سخنگوی سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد: با صدور رای قطعی تخلف شرکت «های‌وب»، اسامی مدیران متخلف برای نخستین بار به صورت رسمی منتشر شد.

به گزارش ایران جیب از تسنیم، هیأت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار پس از بررسی کامل مدارک و مستندات پرونده شرکت «های وب»، اقدام به صدور رأی قطعی با مجازات جریمه نقدی مدیران شرکت اعم از مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره هرکدام به میزان چهار میلیارد ریال کرد.

مطابق با مفاد «دستورالعمل اجرایی بند (چ) ماده ۳۶ قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور در خصوص انتشار عملکرد مدیران اشخاص تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار» آراء صادره در خصوص مدیران این شرکت در گروه مجازات‌های درجه یک بوده و باید در رده‌بندی رنگ مشکی در سامانه انتشار سوابق مدیران برای عموم منتشر شود.

با توجه به نوع تخلف واقع شده و تضییع حقوق سهامداران خرد «شرکت داده گستر عصر نوین» در دریافت سود و با توجه به وظیفه ذاتی سازمان بورس که در راستای حمایت از سرمایه گذاران خرد به وجود آمده، مجازات صادره سقف جریمه نقدی مقرر در بند ب ماده ۴ آیین نامه ماده ۱۴ قانون توسعه ابزارها و نهادهای مالی جدید بوده است.

رأی قطعی صادره توسط هیأت مدیره سازمان با توجه به تاریخ وقوع تخلف که پس از ابلاغ دستورالعمل مذکور است، اولین رأی انضباطی مدیران بازار سرمایه است که مشمول موضوع انتشار سوابق مدیران شده است.منبع

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید