مطالب

بازگشت قیمت سکه به قبل از طوفان انس جهانی


سکه دیروز سه‌شنبه در ۲۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بازگشایی شد و با کاهش به ۲۹ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان رسید که نسبت به روز …
بازگشت قیمت سکه به قبل از طوفان انس جهانی

سکه دیروز سه‌شنبه در ۲۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بازگشایی شد و با کاهش به ۲۹ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان رسید که نسبت به روز دوشنبه کاهشی ۴۰۰ هزار تومانی داشته. قیمت سکه امامی هرچقدر در این هفته با انس افزایشی شده بود همه را پس داد و به نرخ چهارشنبه هفته قبل برگشت.

افزایش حباب سکه

حباب سکه اما افزایش داشت و به ۵ میلیون و ۱۶۰ هزار تومان رسید. درمورد افزایش حباب سکه معامله‌گران معتقدند سکه به نرخ هفته قبل برگشت اما انس کاهش بیشتری داشت و حتی پایین تر از رقم هفته قبل بسته شده. قیمت طلای آبشده با کاهش به محدوده ۱۰ میلیون و ۶۸۰ هزار تومان برگشت که حبابش کاهشی شد. به گفته فعالان بازار با ریزش انس اکثر معامله‌گران کال مارجین شدند و رکب خوردن.

 قیمت دلار هرات در روز سه‌شنبه با ۵۰ هزار و ۲۵۰ تومن آغاز به کار کردو تا قبل از شروع نرخ‌دهی درهم تا ۵۰ هزار و ۳۵۰ تومن بالا رفت اما پس از آغاز به کار درهم با کاهش به کف ۵۰ هزار تومان رسید و در ۴۹ هزار و ۹۵۰ تومان بسته شد. قیمت درهم امارات در ۱۳ هزار و ۸۵۰ تومان بازگشایی شد و با کاهش ۲۰ تومانی در ۱۳ هزار و ۸۳۰ تومان به کار خودش پایان داد.

حرکت خلاف جهت دلار رسمی 

قیمت دلار در مرکز مبادله با افزایش به ۴۲ هزار و ۲۵۰ تومان رسید. که خلاف جهت تمامی بازارها حرکت کرده. معاون ارزی مرکز مبادله گفته نوسانات کوچک نرخ ارز در مرکز مبادله طبیعیه ولی اینکه نرخ ارز در این مرکز رو به بالا و در جهت بازار آزاد حرکت کنه اصلا درست نیست. معامله‌گران می‌گن بازار آزاد فعلا افزایشی نیس و با افزایشی که دلار رسمی از کف ۴۱ هزار تومان داشته و به اینجا رسیده مطمعنا هم‌جهت با بازار آزاد نیست. از منظر معامله‌گران افزایش یا کاهش در یک بازار مرجعیت اون بازار را نمی‌رساند و موضوعی که در مرجعیت مهمه اینه که اون نرخ با واقعیت‌های اقتصاد بخونه.

به عقیده معامله‌‌گران فنی طلای آبشده در قیمت‌های فعلی یک گپ در چارت داشت که باید اونو پر کنه و بعد روندش مشخص بشه. تحلیل‌گران می‌گن الگوی کاپ در طلای آبشده رویت شده و داره دسته کاپو درست می‌کنه بعد از این اگه قیمت از سقف ۱۰ میلیون و ۹۶۰ هزار تومن بالا بره می‌شه گفت دوباره روند افزایشی شده در غیر این صورت کاهشی خواهد بود. گروهی از معامله‌گران هم معتقدند بازار ارز از سایر بازارها عقب افتاده و نوبت دلار هم می‌رسه که معامله‌گرارو چپ و راست کنه.

نکته بازار سه‌شنبه اینه که قیمت دینار عراق در بازار تهران ارزونتر از نرخ برابریش شده. 

قیمت دینار در بازار ایران در کانال ۳۱ هزار تومانه اما دینار با نرخ برابریش حوالی ۳۲ هزار و ۳۰۰ تومان برآورد می‌شه./ اکوایرانمنبع

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید