مطالب

بازی مار و پله در بازار ارز


معامله‌گران می‌گویند شرایط، خبری جنگی است و بازار هم مار پله‌ای حرکت می‌کند، به همین دلیل خیلی‌ها در چنین بازاری سردرگم …
بازی مار و پله در بازار ارز

معامله‌گران می‌گویند شرایط، خبری جنگی است و بازار هم مار پله‌ای حرکت می‌کند، به همین دلیل خیلی‌ها در چنین بازاری سردرگم هستند که چه کار کنند، بخرند یا بفروشند.

آنها توصیه می‌کنند به هیچ وجه اسیر جو و هیجان نشوید. قیمت دلار هرات در روز دوشنبه ۵۰ هزار و ۵۰۰ تومان شروع به کار کرد و با افزایش تا ۵۱ هزار و ۵۰ تومان بالا رفت. 

اما پس از حرکت کاهشی درهم ساعتی پس از گشایش بازار ارز، هرات هم عقب نشست و در ۵۰ هزار و ۵۵۰ تومان بسته شد.

تلاش ناکام سکه برای نفوذ به کانال بالاتر

قیمت درهم امارات با گپ مثبت در ۱۴ هزار و ۱۶۰ تومان بازگشایی کرد که نرخ بالایی بود، در ادامه با کاهش به ۱۳ هزار و ۸۶۰ تومان رسید. سکه در ۲۸ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان آغاز به کار کرد و در ابتدا  میل به افزایش از خود نشان داد اما نتوانست وارد کانال بالاتر بشود و در همان نرخ ابتدایی صبح بسته شد. 

معامله‌گران می‌گویند بازار انس طلای جهانی با گپ منفی باز شد و به واسطه این اتفاق، نوسان‌گیران داخلی بین انس و دلار یک الاکنگ بازی کردند. آن‌ها می‌گویند افزایش ابتدایی صبح به خاطر خروج از انس و ورود به دلار بود. همچنین به عقیده معامله‌گران کاهش بازار دلار، به خاطر تزریق درهم بوده. آن‌ها می‌گویند در روزهای دوشنبه بازار با توجه به فروش درهم کاهشی می‌شود و هفته قبل هم همین اتفاق افتاد. البته با اینکه دلار هرات به کانال ۵۱ هزار تومان رفته بود معامله‌گران هشدار می‌دادند قیمت دلار سلیمانیه ۲۰۰ تومان پایین‌تر از هرات است و قیمت به پایین برمی‌گردد. 

سیگنال‌های جنگی روند ندارد

خبرهای جنگی که برای بازار وجود دارد روند مشخصی ندارند و بازار هم سیگنال مشخصی فعلا از این خبرها نگرفته. البته دو خبر در معاملات عصر به بازار رسید که معامله‌گران معتقد بودند اگر این اتفاق بیفتد احتمال آتش بس بالاست. یک اینکه: یک مقام ارشد نظامی اسرائیلی گفته بر اساس رایزنی‌های میان آمریکا و قطر، حماس احتمالاً حدود ۵۰ شهروند دوتابعیتی را جدا از هر توافقی آزاد کند. خبر دوم درمورد احتمال حضور وزیر خارجه اسرائیل در نشست سازمان ملل است.

روزنامه ایران اقتصادی در روز دوشنبه یک خبر کار کرده با این تیتر؛ دلار به کانال ۴۰ هزار تومان بازگشت. این درحالیست که دلار تهران در روز دوشنبه به بالای کانال ۵۱ هزار تومان رفته بود.

اگر آتش بس بشود چه اتفاقی در بازار می‌افتد؟

معامله‌گران می‌گویند اگر آتش‌بس بشود احتمال ورود دلار به کانال ۴۹ هزار تومان بالاست و حتی می‌تواند به صورت هیجانی به کانال پایین‌تر هم برود. به عقیده آن‌ها طلا و سکه بیشتر از همه کاهش پیدا می‌کنند. آن‌ها می‌گویند همانطوری که جنگ با دو وزنه‌ی دلار و اونس طلا، بازار سکه و طلا را بیشتر از دلار تکان داد، آتش‌بس این دو بازار را بیشتر کاهشی می‌کند. در این صورت طلای آبشده می‌تواند مرز حمایت مهم ۱۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان خود را از دست بدهد./ اکوایرانمنبع

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید