مطالب

تویوتا رقیب پورشه


تویوتا در نمایشگاه توکیو کانسپتی به نام FT-Se نمایش داد که به گفته کارخانه قرار است براساس آن یک ماشین اسپرت الکتریکی …
تویوتا رقیب پورشه

تویوتا در نمایشگاه توکیو کانسپتی به نام FT-Se نمایش داد که به گفته کارخانه قرار است براساس آن یک ماشین اسپرت الکتریکی ساخته شود. مدیر تویوتا می‌گوید این ماشین شبیه ماشین‌های اسپرت بنزینی چابک بوده و رانندگی با آن لذت‌بخش خواهد بود.

به احتمال زیاد FT-Se مبنای ساخت اولین ماشین برای زیرمجموعه اسپرت تویوتا به نام گازو ریسینگ (Gazoo Racing) خواهد بود. گازو ریسینگ، که با نام GR هم شناخته می‌شود در حال حاضر مدل‌های تویوتا را تقویت می‌کند، اما قرار است در آینده مدل‌های ویژه‌ خود را هم داشته باشد.

ظاهر کانسپت FT-Se هیچ شباهتی به مدل‌های اسپرت مشهور تویوتا ندارد. خودروساز ژاپنی می‌گوید این کار عمدی بوده تا نشان دهد قرار است یک مدل کاملا جدید به بازار عرضه شود. هیدآکی ایدا، طراح کانسپت FT-Se در مصاحبه با نشریه اینترنتی اینساید ئی‌وی گفته که ماشین بعد از سال ۲۰۲۶ به بازار خواهد آمد و قرار است با ماشین‌هایی نظیر پورشه باکستر رقابت کند.

تویوتا پلتفرمی جدیدی برای ماشین‌های الکتریکی‌ ساخته که ارتفاع کمی از زمین دارد. همین باعث شده تا مرکز ثقل ماشین به زمین نزدیک‌تر شده و در نتیجه کیفیت رانندگی افزایش یابد.

تویوتا برای این که تجربه رانندگی با این ماشین را به ماشین‌های بنزینی شبیه‌تر کند، آن را با دنده دستی خواهد ساخت. ماشین‌های الکتریکی در حالت عادی دنده ندارند، اما تویوتا سیستمی ساخته که دنده دستی را شبیه سازی می‌کند.

تویوتا می‌خواهد فروش ماشین‌های الکتریکی‌اش را تا سال ۲۰۲۶ به یک میلیون و ۵۰۰ هزار دستگاه در سال افزایش دهد.منبع

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید