مطالب

ثبت چک در سامانه صیاد بانک مرکزی چگونه است؟


سامانه چک صیادی سیستمی است که برای بهره‌مندی از مزیت‌های چک‌های صیادی به‌وجود آمده و تحت نظارت بانک مرکزی فعالیت می‌کند. این سامانه با هدف …
ثبت چک در سامانه صیاد بانک مرکزی چگونه است؟

سامانه چک صیادی سیستمی است که برای بهره‌مندی از مزیت‌های چک‌های صیادی به‌وجود آمده و تحت نظارت بانک مرکزی فعالیت می‌کند. این سامانه با هدف صدور یکپارچه دسته چک ایجاد شده و فعالیتش را از سال ۱۴۰۰ شروع کرده است.

اما سوال اینجاست که نحوه ثبت چک در سامانه صیاد چگونه است؟ آیا می‌توان مراحل آن را از طریق بسترهای دیجیتالی انجام داد؟ برای پاسخ به این سوالات در این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با ویژگی‌های سامانه صیاد آشنا کنیم و به معرفی اپلیکیشنی بپردازیم که در این امور، سرعت انجام کارها را افزایش می‌دهد.

معرفی مزیت‌های سامانه صیاد بانک مرکزی

کسانی که نیاز به معامله‌های امن و تضمین نقدینگی خود دارند، باید از طریق سامانه صیاد اقدام کنند. در واقع این سامانه کمک می‌کند تا ثبت چک صیادی، استعلام و انتقال چک ممکن شود.

در این سامانه، امکانات بی‌نظیری مثل بررسی میزان اعتبار صادرکننده چک، استعلام آخرین وضعیت چک صادرشده، ثبت اطلاعات چک صادرشده (صدور چک) و انتقال چک صادرشده به نام فرد دیگر وجود دارد.

همچنین قابل ذکر است که سامانه صیاد در ۲۴ ساعت شبانه‌روز در دسترس کاربران قرار دارد و از امنیت زیادی برخوردار است. علاوه‌بر این‌ها، کاربری راحت این سامانه از دیگر مزیت‌های آن به‌شمار می‌رود.

آیا می‌توان در سامانه استعلام چک صیادی، به ثبت چک نیز پرداخت؟

ثبت چک، یکی دیگر از اقداماتی است که می‌توانید از طریق سامانه چک صیادی انجامش دهید. خبر خوب این است که برای انجام این کار، پلتفرم‌های دیجیتالی، امن، سریع و کاربردی وجود دارند که با بهره‌مندی از مزیت‌های آنها، قادر به انجام‌دادن زودتر کارهای خود هستید. در ادامه آنها را معرفی می‌کنیم.

معرفی یک روش ساده برای ثبت چک در سامانه چک صیادی!

سوپر اپلیکیشن تاپ، یک پلتفرم دیجیتالی است که با نصب آن در تلفن همراه خود، می‌توانید علاوه‌بر ثبت چک صیادی به انجام امور دیگری مثل انتقال چک صیادی نیز بپردازید. باید بگوییم روش کار با این نرم‌افزار به‌قدری ساده است که نیاز به آموزش خاصی ندارد. با این حال در ادامه توضیحات مختصری در این رابطه ارائه کرده‌ایم.

آموزش نحوه ثبت چک صیادی در تاپ

همان‌طور که پیش‌تر اشاره کردیم، امکان ثبت چک در سامانه صیاد وجود دارد که انجام آن از طریق سوپر اپلیکیشن تاپ ممکن می‌شود:

  • اپلیکیشن تاپ را از بازار، چارخونه، مایکت یا گوگل پلی دانلود و نصب کنید.
  • وارد نرم‌افزار شوید و به بخش سامانه صیاد بروید.
  • در زیرمجموعه خدمات صادرکننده چک، روی گزینه ثبت چک ضربه بزنید.
  • این مرحله نیاز به احراز هویت دارد که برای آن از کارت بانکی متعلق به مالک شماره تلفن همراه استفاده کنید.
  • برگه چک را وارد و دکمه تأیید را انتخاب کنید تا قادر به دریافت اطلاعات شماره صیاد باشید.
  • در این مرحله، پنجره استعلام کارت بانکی باز می‌شود که باید در آن مشخصات کارت ثبت‌شده را وارد کرده و دکمه ثبت را بزنید.
  • در نهایت اگر در سامانه استعلام چک صیادی، چک متعلق به‌ دارنده کارت باشد، اطلاعات درخواست‌شده، نمایش داده خواهند شد.

آیا فقط برای استفاده از سامانه صیاد، مجبور به نصب تاپ هستیم؟

یکی از سوالاتی که بعد از معرفی سوپراپلیکیشن تاپ برای انجام کارهای مربوط به سامانه صیاد از ما پرسیده می‌شود، این است که آیا صرفا برای این سامانه، مجبور به نصب و راه‌اندازی این اپلیکیشن هستیم؟

در پاسخ به سوال مطرح‌شده باید بگوییم که تاپ یک سوپراپلیکیشن قدرتمند است که تحت نظر بانک مرکزی فعالیت می‌کند و به‌جز خدمات مربوط به سامانه صیاد، دارای ۱۰۰ سرویس کاربردی دیگر است.

به همین دلیل در ادامه به معرفی و بررسی برترین سرویس‌های سوپراپلیکیشن تاپ می‌پردازیم. به این ترتیب متوجه خواهید شد که نصب تاپ یک اجبار نیست، بلکه یک پاسخ سریع و امن به تمام نیازهایی است که در بستر دیجیتال با آنها روبه‌رو می‌شوید.

معرفی سوپر اپلیکیشن تاپ و ۱۰۰ سرویس کاربردی آن

تاپ سوپر اپلیکیشنی است که به‌جز خدمات مربوط به سامانه ثبت و استعلام چک صیادی، سرویس‌های خود را در ۵ کتگوری تحت عناوین خودرو، گردشگری و تفریحاتی، فین تک و پرداخت، مالی و اعتباری و بازار سرمایه قرار می‌دهد.

در بخش خدمات مربوط به خودرو، سرویس‌های بی‌نظیری مثل پرداخت خلافی، پرداخت عوارضی، بیمه شخص ثالث، پارک حاشیه‌ای و بیمه بدنه تک سفر آزادراهی وجود دارد.

این سرویس‌ها در بخش فین تک و پرداخت به مواردی مثل کارت به کارت، خرید شارژ از همه اپراتورها، پرداخت انواع قبض‌ها و بیمه تغییر می‌کنند.

همچنین ذکر این نکته اهمیت دارد که با کمک تاپ، امکان افتتاح حساب غیر حضوری از بانک پارسیان فراهم شده و از طریق آن، می‌توانید به احراز هویت سجام نیز بپردازید.

جمع‌بندی

سامانه ثبت و استعلام چک صیادی یک سرویس مهم و ضروری برای استفاده از خدمات چک صیادی است. در این سامانه امکان ثبت و انتقال چک صیادی وجود دارد که برای انجام امور گفته‌شده، می‌توان از یک سوپر اپلیکیشن با ۱۰۰ سرویس کاربردی کمک گرفت. این سوپراپلیکشن با نام تاپ شناخته می‌شود و ثبت چک صیادی را فقط در ۶ مرحله ممکن کرده است.منبع

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید