مطالب

خودرو اینفینیتی الکتریکی


اینفینیتی، زیرمجموعه لوکس شرکت نیسان ایده‌ای از اولین مدل الکتریکی خود را در نمایشگاه توکیو رونمایی کرد. اینفینیتی براساس …
خودرو اینفینیتی الکتریکی

اینفینیتی، زیرمجموعه لوکس شرکت نیسان ایده‌ای از اولین مدل الکتریکی خود را در نمایشگاه توکیو رونمایی کرد. اینفینیتی براساس این کانسپت که نامش «ویژن Qe» است، در سال ۲۰۲۷ مدل جدیدی خواهد ساخت که قرار است در آمریکا تولید شود.

ویژن Qe یک سدان اسپرت با ظاهری کاملا متفاوت از مدل‌های کنونی اینفینیتی است. آلفونسو آلبیسا، مدیر طراحی نیسان و اینفینیتی می‌گوید در طراحی ماشین از پرنده‌ای الهام گرفته شده که در حالی که در آسمان ساکن به نظر می‌رسد با سرعتی زیاد در حال پرواز است.

دنه ماشین در نگاه اول ساده به نظر می‌رسد، اما اینفنیتی با تمرکز بر جزییات و ظرافت در ساخت بخش‌هایی مانند چراغ‌ها و چرخ‌ها بر لوکس‌بودن ماشین تاکید کرده است. چراغ‌های ماشین مجموعه‌ای از خطوط به هم پیوسته است که در امتداد جلوی ماشین کشیده شده است. خطی نورانی هم روی سپر کشیده شده که به نظر می‌رسد امضای ماشین‌های آینده اینفینیتی باشد و در مدل‌های دیگر هم تکرار شود.

فروش اینفینیتی در سال‌های گذشته رو به کاهش بوده و این شرکت امیدوار است بتواند با اضافه کردن مدل‌های الکتریکی روند کاهش فروش را متوقف کند. با این حال با زمان‌بندی کنونی کارخانه، Qe دیرتر از رقیبانش به بازار خواهد آمد و این باعث می‌شود رقابت برای این مدل دشوارتر شود. دومین مدل الکتریکی اینفینیتی یک شاسی‌بلند است که قرار است در سال ۲۰۲۸ به بازار عرضه شود.منبع

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید