مطالب

رشد ناچیز شاخص بورس تهران امروز دوشنبه


بورس اوراق بهادار تهران امروز در یک روند آرام قرار گرفت و شاخص کل در پایان معاملات با ۳۵۹ واحد افزایش به رقم ۲ میلیون و ۶۷ هزار و …
رشد ناچیز شاخص بورس تهران امروز دوشنبه

بورس اوراق بهادار تهران امروز در یک روند آرام قرار گرفت و شاخص کل در پایان معاملات با ۳۵۹ واحد افزایش به رقم ۲ میلیون و ۶۷ هزار و ۵۲۴ واحد رسید.

همچنین شاخص هموزن با افزایش ۲۳۰۶ واحد به رقم ۷۱۲ هزار و ۷۴۸ واحد رسید. ارزش بازار که ناشی از ارزش روز شرکت‌های بورسی است، به بیش از ۷ میلیون و ۲۵۹ هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از ۶٫۳ میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب ۳۲۳ هزار فقره معامله و به ارزش ۴ هزار و ۱۷۱ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

شاخص کل و شاخص قیمت بورس با معیار وزنی ـ ارزشی امروز با ۰٫۲ درصد افزایش همراه شد، این دو شاخص با معیار هموزن ۰٫۳۲ درصد رشد کردند. شاخص آزاد شناور ۰٫۹درصد افزایش یافت، شاخص بازار اول بورس ۰٫۱  درصد کاهش یافت و شاخص بازار دوم بورس ۰٫۵ درصد رشد کرد.

امروز نمادهای شستا، بانک ملت و بانک اقتصاد نوین بیشترین اثر افزایشی در شاخص بورس را داشتند و نمادهای پتروشیمی خلیج‌فارس، فولاد مبارکه، گل‌گهر و بانک تجارت بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را از خود به جای گذاشتند.

در فرابورس ایران هم امروز شاخص کل با ۶۱ واحد افزایش به رقم ۲۵ هزار و ۸۴۳ واحد رسید. ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و ۴۲۷ هزار میلیارد تومان رسید.

ارزش بازار پایه فرابورس ۴۴۸ هزار میلیارد تومان شد. معامله‌گران امروز بیش از ۵٫۸ میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب ۱۹۶ هزار فقره معامله و به ارزش ۱۸۴ میلیارد تومان داد و ستد کردند.البته لازم به یادآوری است مطابق روال دوشنبه‌ها امروز عملیات بازار باز در شبکه بانکی انجام شد که طی آن ۱٫۹ میلیارد اوراق بدهی دولت در قالب ۲۶۶ نوبت معامله و به ارزش ۱۸۱ هزار میلیارد تومان داد و ستد شد که ارقام آن در معاملات فرابورس نمایش داده می‌شود.

امروز همه شاخص‌های فرابورس مثبت شدند اما زیر یک درصد رشد کردند. شاخص کل و شاخص قیمت فرابورس ۰٫۲۴ درصد افزایش یافت.این دو شاخص با معیار هموزن ۰٫۴۱ درصد افزایش یافتند شاخص بازار اول فرابورس ۰٫۷۷درصد رشد کرد و شاخص بازار دوم فرابورس ۰٫۵ درصد رشد کرد.

امروز نمادهای پتروشیمی زاگرس، مالی سپهرصادرات، فرابورس ایران، بانک دی، آریا ساسول و صنعتی مینو بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را داشتند و نماد فولاد هرمزگان بیشترین اثر کاهشی را داشته است.

به گزارش فارس، بازار سرمایه اگر تقویت شود می‌تواند به محلی برای تأمین مالی شرکت‌ها و بورس تبدیل شود و مقامات دولت باید از تصمیم‌گیری‌هایی که منجر به ریزش بازار می‌شود، خودداری کنند.منبع

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید