مطالب

رهن و اجاره مسکن در منطقه فرمانیه چقدر هزینه دارد؟


در محله فرمانیه، برای رهن واحدی ۴۵ متری، ۲۰۰ میلیون تومان و برای اجاره آن…
رهن و اجاره مسکن در منطقه فرمانیه چقدر هزینه دارد؟

محله فرمانیه در شمال و منطقه یک تهران واقع شده و از سمت شمال به نیاوران، از سمت جنوب به بزرگراه صدر و بلوار اندرزگو، از سمت غرب به دزاشیب و از سمت شرق به خیابان پاسداران و اقدسیه متصل می‌شود.

اکوایران نوشت: وضعیت بازار اجاره در سه ماه تابستان امسال در وضعیت رکود قرار داشت، واسطه‌گران در گفت‌وگو با اکوایران بارها به آن اشاره کردند .

به گفته آن‌ها اکثر قراردادها به تمدید ختم می‌شد و این یعنی برخی از هزینه‌ها از جمله هزینه حمل‌ونقل و جابه‌جایی و کمیسیون بنگاه حذف می‌شد.

به گفته مشاوران ملکی، مالکان بدون رعایت سقف ۲۵ درصد افزایش، بنا به میزان تورم، نیاز مالی، رهن و اجاره ملک خود را تعیین می‌کردند.

یک واسطه‌گر ملکی در محله فرمانیه می‌گوید: در بازار اجاره خانه، نسبت به سال گذشته شاهد افزایش قیمت بودیم و در اکثر قراردادها، افزایش ۲۵ درصدی اجرا نشد.

او با اشاره به اینکه متقاضی وجود دارد اما اجاره‌ها بالا است ادامه داد: در سه ماه اخیر نیز، مستاجرانی که توانایی تمدید قرارداد در منطقه یک را نداشتند به مناطق پایین‌تر روی آوردند.

در محله فرمانیه، برای رهن واحدی ۴۵ متری، ۲۰۰ میلیون تومان و برای اجاره آن، ۲۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

واحدی ۶۷ متری نیز، با ۷۰۰ میلیون تومان رهن و ۱۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اجاره ماهانه و برای آپارتمانی ۲۸۵ متری نیز، یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان رهن و ۶۰ میلیون تومان اجاره پیشنهاد شده است.منبع

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید