مطالب

شاخص بورس همچنان بر مدار صعود


بورس اوراق بهادار تهران امروز هم در روند رو به رشدی قرار گرفت، به گونه‌ای که شاخص کل در پایان معاملات با ۱٫۰۷ درصد افزایش …
شاخص بورس همچنان بر مدار صعود

بورس اوراق بهادار تهران امروز هم در روند رو به رشدی قرار گرفت، به گونه‌ای که شاخص کل در پایان معاملات با ۱٫۰۷ درصد افزایش به میزان ۲۱ هزار و ۸۲۳ واحد رشد کرد و به رقم ۲ میلیون و ۵۲ هزار و ۶۵۹ واحد رسید.

همچنین شاخص هموزن با افزایش ۱۱ هزار و ۳۵۳ واحد به رقم ۶۹۶ هزار و ۱۸۸ واحد رسید. ارزش روز بازار به بیش از ۷ میلیون و ۱۲۹ هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از ۹٫۸ میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب ۳۹۳ هزار فقره معامله و به ارزش ۵ هزار و ۷۱۴ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

همه شاخص‌های بورس امروز سبز شدند بگونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ارزشی ۱٫۰۷ درصد افزایش یافتند. این دو شاخص با معیار هموزن ۱٫۶۶ درصد افزایش یافتند.

شاخص آزاد شناور ۱٫۱۵ درصد رشد کرد، شاخص بازار اول بورس ۱٫۲۷ درصد افزایش یافت و شاخص بازار دوم بورس ۰٫۸۵ درصد رشد کرد.

نمادهای فولاد مبارکه، ملی مس، ایران‌خودرو، شستا، مپنا، پتروشیمی خلیج‌فارس و کشتیرانی امروز بیشترین اثر افزایشی در شاخص بورس را داشته‌اند.

در فرابورس ایران هم شاخص کل امروز با ۲۶۵ واحد افزایش به رقم ۲۴ هزار و ۹۸۶ واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و ۴۰۴ هزار میلیارد تومان رسید. ارزش بازار پایه فرابورس به ۴۱۲ هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از ۴٫۲ میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب ۲۰۴ هزار فقره معامله و به ارزش ۵ هزار و ۵۸۲ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

همه شاخص‌های فرابورس هم امروز سبز شدند بگونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت در فرابورس ۱٫۰۷ درصد افزایش یافتند این دو شاخص با معیار همزون ۱٫۰۷۳ درصد رشد کردند شاخص بازار اول فرابورس ۲٫۰۵ درصد افزایش یافت و شاخص بازار دوم فرابورس به میزان ۰٫۷۱ درصد افزایش یافت.

نمادهای ایران‌خودرو دیزل، انتخاب الکترونیک، فولاد هرمزگان، آریا ساسول، مالی سپهرصادرات، پویان زرکان آق‌دره و بانک سامان به ترتیب بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند.

به گزارش فارس، سامانه میراث برای انتقال قهری سهام عدالت متوفیان رونمایی شد و طبق گفته مجید عشقی رئیس سازمان بورس ورثه سهامداران عدالت متوفی از امروز می‌توانند به کارگزاری‌ها مراجعه کرده و با ارائه اسنلاد ومدارک نسبت به انتقال قهری سهام عدالت متوفی بدون پرداخت هزینه و کارمزد اقدام کنند.

سرمایه‌گذاری در بورس همراه با ریسک و نوسان است، اما بازار سرمایه می‌تواند به محلی برای تأمین مالی غیرتورمی تبدیل شود و لازم است اندازه و عمق این بازار افزایش پیدا کند.منبع

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید