مطالب

شارژ سریع خودرو پل‌استار


پل‌استار خودروساز سوئدی-چینی اعلام کرده که در مدل جدیدش از باتری‌هایی استفاده می‌کند که بسیار سریع‌تر از باتری‌های کنونی …
شارژ سریع خودرو پل‌استار

پل‌استار خودروساز سوئدی-چینی اعلام کرده که در مدل جدیدش از باتری‌هایی استفاده می‌کند که بسیار سریع‌تر از باتری‌های کنونی شارژ می‌شود. در این فنآوری که توسط یک شرکت «استور دات» ساخته شده، باتری می‌تواند در پنج دقیقه به اندازه ۱۰۰ مایل (۱۶۰ کیلومتر) حرکت شارژ شود.

استور دات در ساخت این باتری‌ها از فنآوری‌های پیچیده و گران استفاده نکرده است و می‌گوید آزمایش‌ها نشان داده که شارژ باتری‌ها تنها در ده دقیقه از ده درصد به هشتاد درصد می‌رسد. پل‌استار با سرمایه‌گذاری در این شرکت قصد دارد از باتری‌های استور دات در مدل ۵ استفاده کند که قرار است در سال ۲۰۲۵ به بازار بیاید.

پل‌استار هفته گذشته در مراسمی در شهر لس‌آنجلس برای اولین بار مدل ۵ را بدون استتار نمایش داد. این ماشین لوکس‌ترین مدل پل‌استار است و با محصولاتی مانند پورشه تایکان و تسلا مدل S رقابت خواهد کرد. ظاهر ماشین الهام گرفته از کانسپتی به نام پریسپت است که پل‌استار سه سال پیش نمایش داد. یکی از ویژگی‌های این ماشین نداشتن شیشه عقب است و راننده برای دیدن پشت ماشین از دوربین استفاده می‌کند.

پل‌استار خودروهای لوکس الکتریکی تولید می‌کند. این شرکت با سرمایه‌گذاری مشترک ولوو و جیلی، خودروساز چینی تاسیس شده و محصولاتش را در ۲۷ بازار جهانی می‌فروشد. در حال حاضر پل‌استار تنها یک مدل تولید می‌کند، اما قرار است سه مدل جدید به بازار عرضه کند.

پل‌استار سال گذشته کمی بیش از ۵۱ هزار دستگاه ماشین فروخت. برنامه شرکت این بود که فروش امسال ۸۰ هزار دستگاه باشد. اما این شرکت هفته گذشته اعلام کرد که احتمالا فروش امسال بین ۶۰ تا ۷۰ هزار دستگاه خواهد بود.

پل‌استار می‌گوید برخلاف رقیبانش که برای افزایش فروش به ارائه تخفیف‌های زیاد رو آورده‌اند، قصد ندارد با ارزان‌تر فروختن محصولاتش به اعتبار و لوکس‌بودن این مارک لطمه بزند. مدیر کارخانه می‌گوید ضرر ناشی از این تصمیم را با وام گرفتن از ولوو و جیلی جبران خواهد کرد.منبع

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید