مطالب

صعود ۱۷ هزار واحدی شاخص بورس


شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز هم مانند روز گذشته روند رو به رشد به خود گرفت و توانست کانال ۲ میلیون واحدی را که …
صعود 17 هزار واحدی شاخص بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز هم مانند روز گذشته روند رو به رشد به خود گرفت و توانست کانال ۲ میلیون واحدی را که در هفته‌ قبل از دست داده بود، بازپس بگیرد و با افزایش ۱۷ هزار و ۵۳۶ واحد معادل ۰٫۸۸ درصد به رقم ۲ میلیون و ۱۶ هزار و ۷۴۵ واحد برسد.

شاخص هموزن نیز امروز با افزایش ۵ هزار و ۹۱۵ واحد به رقم ۶۷۸ هزار و ۹۲۳ واحد رسید. ارزش بازار در بورس تهران به بیش از ۷ میلیون و ۳ هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از ۵٫۹ میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب ۳۰۸ هزار فقره معامله و به ارزش ۳ هزار و ۷۶۶ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

همه شاخص‌های بورس امروز سبز شدند شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ارزشی نسبت به روز گذشته و همچنین این دو شاخص با معیار هموزن ۰٫۸۸ درصد افزایش یافتند.

شاخص آزاد شناور ۰٫۷۹ درصد رشد کرد، شاخص بازار اول بورس ۱٫۱۹ درصد افزایش یافت، شاخص بازار دوم بورس به میزان ۰٫۵۲ درصد افزایش یافت.

نمادهای شاخص‌ساز به ترتیب شامل گسترش نفت و گاز پارسیان، سرمایه‌گذاری غدیر، پتروشیمی پردیس، پتروشیمی خلیج‌فارس، مخابرات ایران و پتروشیمی شیراز بوده‌اند.

در فرابورس ایران هم امروز شاخص کل با رشد ۱۳۱ واحد به رقم ۲۴ هزار و ۵۶۹ واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و ۳۸۰ هزار میلیارد تومان شد. ارزش بازار پایه فرابورس ۴۱۰ هزار میلیارد تومان برآورد شد.

معامله‌گران امروز بیش از ۲٫۸ میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب ۱۶۰هزار فقره معامله و به ارزش ۳ هزار و ۱۳۴ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز همه شاخص‌های فرابورس سبز شدند و میزان افزایش زیر یک درصد بوده است شاخص کل و شاخص قیمت فرابورس با ۰٫۵۴ درصد افزایش همراه شدند این دو شاخص با معیار هموزن ۰٫۸۳ درصد رشد کردند.شاخص بازار اول فرابورس ۰٫۶۳ درصد رشد کرد، شاخص بازار دوم فرابورس ۰٫۵۱ درصد افزایش یافت.

امروز نمادهای پتروشیمی زاگرس، مالی سپهرصادرات، آریا ساسول، نیروی برق دماوند، پتروشیمی تندگویان و صنعتی مینو به ترتیب بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را داشتند و تجلی توسعه معادن بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را از خود به جای گذاشته است.

به گزارش فارس، بازار سرمایه محلی برای شفافیت شرکت‌ها و معامله‌گران حقیقی و حقوقی است و یک بازار رقابتی است که مردم با کمترین سرمایه در حد ۵۰۰ هزار تومان می‌توانند در آن شرکت کنند.

اگر از بازار سرمایه حمایت واقعی صورت گیرد، می‌توان امیدوار بود، بخش عمده‌ای از سرمایه‌های سرگردان جذب شده و از این طریق به تولید تزریق شود. در حال حاضر بیش از ۶۰ میلیون کد معاملاتی بورسی در کشور داریم که حدود ۷۵ درصد جمعیت کشور را شامل می‌شود و این یک پتانسیل مهمی برای مردمی کردن اقتصاد به شمار می‌رود، به شرط اینکه منافع سرمایه‌گذاران حقیقی در کنار شرکت‌های حقوقی رعایت شود و بازار از معاملات صوری و همچنین غیرواقعی برحذر داشته شود.منبع

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید