مطالب

ضرب الاجل برای تامین امنیت آزاد راه شیراز-اصفهان


با انتشار مطالبی در فضای مجازی مبنی بر وجود ناامنی در آزادراه تازه افتتاح شده شیراز-اصفهان رییس کل دادگستری فارس …
ضرب الاجل برای تامین امنیت آزاد راه شیراز-اصفهان

با انتشار مطالبی در فضای مجازی مبنی بر وجود ناامنی در آزادراه تازه افتتاح شده شیراز-اصفهان رییس کل دادگستری فارس هشدارهایی در این باره به ناامن کنندگان و همچنین ضرب الاجلی یک ماهه برای متولیان امر صادر کرد.

طی روزهای گذشته و بعد از افتتاح آزادراه شیراز-اصفهان که رویای چندین ساله مردم این خطه بود و در سفر اخیر رییس جمهوری به فارس مورد بهره برداری قرار گرفت اخباری مبنی بر وجود ناامنی در این محور مواصلاتی مهم خصوصا در ساعات شب در فضای مجازی و بین مردم منعکس شد که نگرانی هایی را در این باره برانگیخت.

رئیس کل‌ دادگستری استان فارس چهارشنبه در جمع خبرنگاران بر تحویل زیر ساخت های موقتِ تأمین امنیت و ایمنی آزاد راه جدید الاحداث شیراز _ اصفهان تأکید کرد و گفت: استقرار و تحویل سازه های موقت که پیش از افتتاح در دستور کار قرار گرفت بود به سرعت انجام شود.

حجت الاسلام سید کاظم‌ موسوی با بیان اینکه زیر ساخت های لازم جهت نظارت های پلیسی و تأمین امنیت و همچنین ایمنی رانندگان در محورهای مواصلاتی جدید الاحداث باید توسط نهادهای ذیربط تأمین شود؛ به ادارات و نهاد های مسئول در حوزه راه ها مهلت داد ظرف یک ماه زیر ساخت های وعده داده شده جهت استقرار نیروها و تجهیزات تأمین امنیت و ایمنی آزاد راه را تحویل دهند.

هشدار برای ترک فعل مدیران

وی با اشاره به دریافت گزارشی مبنی بر وقوع سرقت در محدوده آزاد راه جدید الاحداث شیراز _ اصفهان، ضمن تعیین مهلت محدود برای رفع این مشکل متذکر شد: در صورت عدم اجرای وظایف و تعهدات مقرر ، ترک فعل مدیران مربوطه در دستور کار دادگستری استان قرار خواهد گرفت .

وی داشتن برنامه مدون پیشگیری از وقوع جرم را از جمله تکالیف قانونی مدیران خواند و یادآور شد؛ عدم توجه به این امر ترک فعل و قصور تلقی و طبق قانون قابلیت تعقیب قضایی دارد.

موسوی استقرار زیر ساخت های امنیتی و ایمنی در راه ها و محور های مواصلاتی را زیر ‌مجموعه پیشگیری وضعی و انتظامی دانست و به مسئولان حوزه قضایی بیضا، کامفیروز و اقلید مأموریت داد تا ضمن تشکیل جلسه مشترک شورای پیشگیری از وقوع جرم، موضوع تأمین امنیت و ایمنی آزاد راه شیراز – اصفهان را به صورت ویژه دنبال کنند .

وی در پایان با هشدار به ناامن کنندگان جاده ها و راه های مواصلاتی گفت: مطابق قانون شدید ترین برخورد های قضایی در انتظار آنان است .

بر اساس ماده ۱۵۶ قانون مجازات اسلامی، هر کس به نحوی، در راه ها و خیابان ها، مرتکب دزدی و راهزنی شود، در صورتی که بر او، عنوان محارب، صدق نکند، به سه تا پانزده سال حبس و تا ۷۴ ضربه شلاق، محکوم خواهد شد.منبع

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید