مطالب

قیمت خانه در دهکده المپیک چند است؟


دهکده المپیک یکی از محله‌های منطقه ۲۲ تهران است که به دلیل رفت و آمد کم و آلودگی…
قیمت خانه در دهکده المپیک چند است؟

دهکده المپیک یکی از محله‌های منطقه ۲۲ تهران است که به دلیل رفت و آمد کم و آلودگی پایین‌تر نسبت به باقی مناطق تهران، از گزینه‌های برخی خریداران مسکن محسوب می‌شود. اما کف و سقف قیمت مسکن در این محله چقدر است؟

تجارت‌نیوز نوشت: دهکده المپیک یکی از محله‌های خوش آب و هوایی است که در شمال غربی شهر تهران و منطقه ۲۲ شهرداری قرار دارد. دهکده المپیک در ابتدا جزئی از منطقه ۵ شهرداری تهران یا منطقه کن بود که پس از تقسیمات بعدی و جداسازی محلات، با تاسیس منطقه ۲۲ شهرداری تهران به این منطقه پیوسته است.

دلیل نامگذاری این محله، بازی‌های آسیایی سال ۱۹۷۴ بود که در این منطقه برگزار شد و در حقیقت ورزشکاران در این محله سکونت داشتند و پس از اتمام بازی‌ها تصمیم بر این شد که در این محل مجتمع‌هایی مسکونی ساخته شود.

دهکده المپیک به دلیل سکوت و آرامش قابل توجهی که از آن برخوردار است و به‌دلیل وجود امکانات آموزشی و تفریحی جزو گزینه‌های بسیاری از افراد برای خرید مسکن قرار دارد. همچنین در سال‌های اخیر سرمایه‌گذاران زیادی به این محله جذب شده‌اند.

آگهی‌های مسکن این منطقه نشان می‌دهد قیمت خانه در دهکده المپیک از حدود متری ۶۰ میلیون تومان شروع می‌شود و در برخی تا متری ۱۲۰ میلیون تومان نیز می‌رسد.

در ضلع شرقی این محله باغ‌ها و رودخانه کن قرار دارد و ضلع شمالی آن به رشته کوه‌های البرز متصل می‌شود. این محله همچنین از ضلع جنوبی به اتوبان همت ختم می شود.

با این وجود بهترین و راحت‌ترین مسیر دسترسی به این محله اتوبان شهید همت است که از شرق به غرب آن ختم می شود. مسیر این محله از سمت جنوب به شمال با اتوبان آزادگان ادغام می شود. دهکده المپیک به صورت اختصاصی از ایستگاه BRT و مترو برخوردار نیست.منبع

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید