مطالب

نمونه پرقدرت سایبرتراک با دیواره‌های ضدگلوله


ایلان ماسک گفته است که تسلا «نسخه حالت پرقدرت» را برای سایبرتراک خود بعد از مدت‌ها انتظار در زمان عرضه آن تا پایان سال …
نمونه پرقدرت سایبرتراک با دیواره‌های ضدگلوله

ایلان ماسک گفته است که تسلا «نسخه حالت پرقدرت» را برای سایبرتراک خود بعد از مدت‌ها انتظار در زمان عرضه آن تا پایان سال جاری ارائه می‌کند.

ماسک روز سه‌شنبه در جدیدترین گفت‌وگوی خود با جو روگان ابراز امیدواری کرد که نسخه «حالت پرقدرت»‌ این خودرو بتواند در کمتر از سه ثانیه از صفر به ۹۶ کیلومتر بر ساعت برسد.

ماسک، میلیاردر و صاحب ایکس (توییترسابق)، پیش‌تر گفته بود که سایبرتراک نسخه‌های «پرفورمنس»‌ و «کیکس اس» خواهد داشت.

با این حال، او درباره سایر ویژگی‌هایی که در این نسخه‌های خودرو برقی (ئی‌وی) گنجانده خواهد شد، توضیح بیشتری نداد.

ماسک همچنین دوباره گفت سایبرتراک، که او امیدوار است در ماه نوامبر عرضه شود، دیواره‌‌های فولادی ضدگلوله دارد و برای آن‌هایی که مایل‌اند شیشه ضدگلوله داشته باشند گزینه خرید دارد.

ماسک گفت: «اگر بخواهید می‌توانید هرچیزی را ضدگلوله کنید، اما شیشه برای ضدگلوله شدن باید بسیار ضخیم باشد، برای همین نمی‌تواند بالا و پایین برود.»

روگان در جریان مصاحبه سعی کرد به بدنه استیل ضدزنگ این خودرو تیری پرتاب کند. این پرتابه در یک طرف مدل سایبرتراک فرورفتگی کوچکی ایجاد کرد.

ماسک گفت که در برنامه‌های آتی معرفی سایبرتراک، ضدگلوله بودن آن مشخص می‌شود. صاحب تسلا گفت در یکی از این برنامه‌ها با تفنگ تامی، تفنگ ساچمه‌ای ۴۵ میلی‌متری، و تفنگ ۹ میلی‌متری به سایبرتراک شلیک می‌کنند.

او گفت:«تراک‌ها قرار است قدرتمند باشند، این‌طور نیست؟»

ماهیت ضدگلوله این خودرو که به آن لقب «وسیله‌نقلیه شخصی زرهی از آینده» داده‌اند، از زمان رونمایی بسیار مورد توجه قرار گرفت.

نخستین معرفی ماسک از سختی سایبرتراک در ۲۰۱۹ ناکام ماند، چون بعد از آنکه یکی از مخاطبان را دعوت کرد تا گوی فلزی کوچکی به سمت آن پرتاب کند، بلافاصله شیشه خودرو شکست.

ماسک فریاد زد:«وای خدای من. شاید ضربه زیادی محکم بود.» و بعد در رسانه اجتماعی افزود که آزمون پیش از این رویداد، این پنجره را ضعیف کرده بود.

«برخورد پتک به در، باعث ترک خوردن پایه شیشه‌ شد و به همین دلیل گوی فولادی کمانه نکرد.»

رئیس تسلا گفت که باید گوی فولادی را به سمت پنجره پرتاب می‌کردند،«سپس» به در پتک می‌زدند.

ماه گذشته، ماسک امید به احیای سودهای شرکت از طریق سایبرتراک را از بین برد. او طی یک فراخوان عایدی اعلام کرد که دست‌کم ۱۸ ماه طول می‌کشد تا این خودرو به سوددهی برسد.

صاحب تسلا به سرمایه‌گذاران و تحلیل‌گران گفت:«در راه رسیدن به تولید انبوه سایبرتراک و مثبت کردن جریان نقدینگی آن چالش‌های زیادی وجود دارد.»

او گفت: «برای رسیدن به سوددهی باید کلی خون دل بخوریم و عرق بریزیم.»‌منبع

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید