مطالب

نیسان جدید در راه اروپا


نیسان همزمان با رونمایی از کانسپتی از نسل جدید میکرا، اعلام کرد که از این به بعد همه مدل‌های جدیدش در بازار اروپا الکتریکی …
نیسان جدید در راه اروپا

نیسان همزمان با رونمایی از کانسپتی از نسل جدید میکرا، اعلام کرد که از این به بعد همه مدل‌های جدیدش در بازار اروپا الکتریکی خواهد بود. این کارخانه همچنین می‌گوید فروش مدل‌های بنزینی‌اش در اروپا را از سال ۲۰۳۰ متوقف خواهد کرد.

نیسان قصد دارد دو مدل الکتریکی جدید در اروپا تولید کند. یکی از این مدل‌ها نسل جدید میکرا، هچ‌بک کوچک کارخانه است که با همکاری رنو تولید می‌شود. کانسپتی که نیسان نمایش داده، یک مدل مسابقه‌ای دو در است که گوشه‌هایی از ظاهر نسل جدید میکرا را نمایش می‌دهد.

میکرا بر روی پلتفرمی ساخته می‌شود که رنو از آن برای ساخت نسل جدید مدل ۵ استفاده خواهد کرد. کانسپت نیسان نشان می‌دهد که فرم دو ماشین کم و بیش به یکدیگر شبیه است،‌ اما نیسان از چراغ‌هایی گرد در جلوی ماشین استفاده کرده تا دو ماشین شبیه به هم نباشند. نیسان میکرا در کنار رنو ۵ در کارخانه رنو در فرانسه تولید خواهد شد.

اطلاعات زیادی درباره مدل دوم نیسان در اروپا منتشر نشده است. اما گفته می‌شود این ماشین یک شاسی‌بلند کوچک است که قرار است جایگزین مدل لیف شود. این ماشین در کارخانه نیسان در انگلستان تولید خواهد شد.

نیسان با عرضه مدل لیف در سال ۲۰۱۰ از اولین خودروسازانی بود که ماشین‌های الکتریکی را به محصولاتش اضافه کرد. اما این کارخانه در سال‌های گذشته عرصه را به شرکت‌هایی نظیر تسلا و فولکس‌واگن واگذار کرده است. نیسان برای جبران این عقب‌ماندگی اعلام کرده که تا سال ۲۰۳۰ نوزده مدل جدید الکتریکی به بازار عرضه خواهد کرد.

نیسان تنها کارخانه‌ای نیست که قصد دارد از سال ۲۰۳۰ فقط ماشین‌های الکتریکی در اروپا بسازد. رنو، استلانتیس و فورد هم از سال ۲۰۳۰ فقط ماشین‌های الکتریکی در اروپا تولید خواهند کرد. ولوو هم اعلام کرد که از سال ۲۰۳۰ در همه بازارهای جهان فقط ماشین الکتریکی تولید خواهد کرد.منبع

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید