مطالب

هزینه ساخت مسکن ملی چقدر است؟


رئیس انجمن انبوه‌سازان تهران از ارائه پیشنهاد ساخت ۵۰ هزار واحد مسکونی به وزیر راه…
هزینه ساخت مسکن ملی چقدر است؟

رئیس انجمن انبوه‌سازان تهران از ارائه پیشنهاد ساخت ۵۰ هزار واحد مسکونی به وزیر راه خبر داد و گفت:‌ نهضت ملی مسکن متری ۸ میلیون ۲۵۰ هزار تومان ساخته می‌شود.

تسنیم نوشت : ایرج رهبر اظهار کرد:‌ در زمان حضور محمد اسلامی در وزارت راه و شهرسازی بر اساس تفاهمنامه بین انجمن انبوه‌سازان تهران و اداره کل راه و شهرسازی استان تهران، متعهد شدیم ۲۰ هزار واحد طرح اقدام ملی (در ادامه به نهضت ملی مسکن تبدیل شد) را بسازیم.

وی ادامه داد:‌ در زمان حاضر از ۲۰ هزار واحد حدود ۱۸ هزار واحد عملیاتی شده و در حال ساخت است. قرارداد ۳۲۰۰ واحد را سال ۱۴۰۰ امضا کردیم و قرارداد سایر واحدها امسال منعقد شد.
وی افزود:‌ این واحدها در اطراف تهران از جمله در شهرهای رباط‌کریم، شهریار، اسلامشهر و قرچک در قالب ۴ شهرک در حال اجراست.

رئیس انجمن انبوه‌سازان استان تهران از توسعه ساخت و ساز در این شهرک‌ها خبر داد و گفت: اخیرا به وزیر راه و شهرسازی پیشنهاد داده‌ایم تا تفاهمنامه ۵۰ هزار واحد دیگر امضا شود. پیش‌بینی می‌کنیم تا یکماه آینده این تفاهمنامه عملیاتی شود.

رهبر در خصوص قیمت ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن، یادآور شد: در اقدام ملی قرارداد با قیمت ۲٫۷ میلیون تومان برای هر مترمربع به همراه یک شاخص تعدیل امضا شد. اخیراً با قیمت جدید یعنی ۸ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان (بری ساخت هر مترمربع) قرارداد امضا شده است.

وی بیان کرد: اگر امسال قرارداد ۵۰ هزار واحد را امضا کنیم احتمالاً قیمت ساخت همین حدود یعنی ۸ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان خواهد بود، اما چنانچه  به سال آینده موکول شود،‌ باید قیمت‌های جدید را کارشناسی کنیم.

وی درباره ظرفیت انبوه‌سازان و توانایی آنها در ساخت مسکن، اضافه کرد:‌ در زمان حاضر ۱۲۰۰ عضو حقیقی و حقوقـی در انجمن انبوه‌سازان داریم که از این تعداد حدود ۷۰۰ انبوه‌ساز فعال داریم. برای هر کدام از انبوه‌سازان به‌طور متوسط ساخت سالانه ۳۰۰ تا ۴۰۰ واحد در نظر می‌گیرد.

رهبر افزود:‌ به عبارت دیگر انبوه‌سازان استان تهران می‌توانند سالانه ۲۴۰ هزار واحد مسکن را بسازند و امیدواریم در این زمینه در استان پیشرو باشیم.منبع

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید