مطالب

واریز وجه بدون محدودیت در سامانه‌های معاملاتی بورس


با حذف سقف تراکنش‌های بانکی مشتریان شرکت‌های کارگزاری، اشخاص بدون محدودیت مبلغ تراکنش می‌توانند تنها از محل کارت بانکی متعلق …
واریز وجه بدون محدودیت در سامانه‌های معاملاتی بورس

منوچهر میرزایی گفت: با حذف سقف تراکنش‌های بانکی مشتریان شرکت‌های کارگزاری، اشخاص بدون محدودیت مبلغ تراکنش می‌توانند تنها از محل کارت بانکی متعلق به خود وجوه را  به حساب کارگزاری‌ها واریز کنند.

منوچهر میرزایی، مدیر نظارت بر کارگزاران سازمان بورس در گفت‌وگو با (سنا)، در رابطه با جزئیات حذف سقف تراکنش های بانکی مشتریان شرکت‌های کارگزاری گفت: با مصوبه هیئت عامل بانک مرکزی، آستانه‌های مبلغی مقرر در دستورالعمل شفاف‌سازی تراکنش‌های بانکی در خصوص تراکنش‌های مربوط به مشتریان شرکت‌های کارگزاری‌ از طریق درگاه‌های پرداخت الکترونیک حذف شد.

او با بیان‌اینکه این اقدام از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار و پیگیری‌های بانک مرکزی با هدف تسهیل و تسریع جریان ورود نقدینگی به بازار سرمایه انجام شده است، افزود: تا پیش از مصوبه هیئت عامل بانک مرکزی تمامی مشتریان از طریق درگاه‌های پرداخت الکترونیک در سامانه‌های معاملات برخط شرکت‌های کارگزاری حداکثر در هر ۲۴ ساعت می‌توانستند ۱۰۰ میلیون تومان از هر کارت به حساب‌های کارگزاری واریز کنند و چنانچه تصمیم بر واریز مبلغی بیش از رقم مذکور داشتند باید به شعبه بانک مربوطه مراجعه می‌کردند یا آنکه طی چند روز متوالی نسبت به واریز مبالغ بالاتر از عدد مذکور اقدام می‌کردند.

مدیر نظارت بر کارگزاران سازمان بورس تصریح کرد: اکنون با توجه به مصوبه هیئت عامل بانک مرکزی این سقف برداشته شده و اشخاص بدون محدودیت مبلغ تراکنش می‌توانند تنها از محل کارت بانکی متعلق به خود وجوه را به حساب کارگزاری‌ها واریز کنند.

میرزایی در پایان گفت: در روزهای گذشته موضوع حذف سقف به صورت آزمایشی در حال انجام بود، اما از امروز این موضوع به صورت رسمی اجرا می‌شود.

واریز وجه بدون محدودیت در سامانه‌های معاملاتی بورسمنبع

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید