مطالب

سود بانکی بالای ۲۲٫۵ درصد ممنوع!


در حال حاضر سقف نرخ سود بانکی ۲۲٫۵ درصد است و آن‌طور که رییس کل بانک مرکزی اعلام کرده، برنامه‌ای برای تغییر این رقم وجود …
سود بانکی بالای 22.5 درصد ممنوع!

در حال حاضر سقف نرخ سود بانکی ۲۲٫۵ درصد است و آن‌طور که رییس کل بانک مرکزی اعلام کرده، برنامه‌ای برای تغییر این رقم وجود ندارد. 

اواخر سال گذشته بانک مرکزی سقف نرخ سود سپرده بانکی را ۲۲.۵ درصد و سود تسهیلات را حداکثر ۲۳ درصد اعلام کرد. البته گفته می‌شود بعضی بانک‌های خصوصی تا ۲۵ درصد نیز سود به سپرده‌ها پرداخت می‌کنند که نوعی تخلف محسوب می‌شود.

اخیرا محمدرضا فرزین ـ رییس کل بانک مرکزی با تأکید بر رعایت نرخ سود سپرده ها ابلاغی این بانک توسط شبکه بانکی گفته است: بانکها موظف به رعایت نرخ سود سپرده های ابلاغی هستند و آن دسته از بانکهایی که خارج از مقررات بانک مرکزی درباره نرخ سود سپرده ها عمل کنند متخلف بوده و پرونده به هیأت انتظامی جهت بررسی ارسال می شود. ضمن اینکه قصدی هم برای تغییر در نرخ سود بانکی نداریم.

  بانک مرکزی ضوابطی را برای پرداخت سود بانکی تعیین می‌کند. همواره نیز به برخی بانک‌ها و موسسات اعتباری که نرخ‌های مصوب را نقض می‌کنند هشدار می‌دهد آنها را به هیات انتظامی بانک‌ها معرفی می‌کند.منبع

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید