مطالب

کاهش هزینه ساخت خانه با سازه های پیش ساخته بتنی


گروهی از فناوران یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری…
کاهش هزینه ساخت خانه با سازه های پیش ساخته بتنی

گروهی از فناوران یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری استان آذربایجان شرقی راهکاری را برای کاهش هزینه‌های ساخت و ساز برای مناطق محروم ارائه کردند.

به گزارش ایسنا، سجاد دستی مقدس، رئیس هیات مدیره این شرکت دانش‌بنیان خانه‌های پیش‌ساخته بتنی ویژه مناطق کمتر برخوردار و روستایی را محور تحقیقات این شرکت نام برد و گفت: در نمایشگاه آبادیران طرح ما به عنوان یکی از طرح‌های برگزیده انتخاب شد و در جریان برگزاری این نمایشگاه و پس از آن، سازمان‌ها و ارگان‌های بسیاری برای عقد قرارداد به ما مراجعه کردند.

دستی مقدس افزود: در همین رابطه استانداری اهواز قراردادی به ارزش ۵ میلیارد تومان با شرکت ما منعقد کرد که با یک الحاقیه جمعا مبلغ قرارداد به ۶ میلیارد تومان می‌رسد. هم‌اکنون در حال انعقاد قرارداد دیگری با پالایشگاه ماهشهر به ارزش تقریبی ۵۰ میلیارد تومان هستیم. همچنین قراردادهایی با سازمان میراث فرهنگی شهرکرد و سازمان میراث فرهنگی استان خوزستان هر کدام به ارزش تقریبی ۲ میلیارد تومان منعقد کرده‌ایم.

وی اضافه کرد: اخیرا هم جلسه‌ای با بسیج سازندگی و بنیاد مسکن داشتیم و مقرر شد دو مجموعه هزار واحدی مسکن محرومان را احداث کنیم. قرار است این خانه‌ها در بخش اندیکا از توابع استان خوزستان و هم در منطقه حاشیه‌نشین تبریز ساخته شوند.

به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، رئیس هیات مدیره این شرکت دانش‌بنیان، افزایش کیفیت و قیمت تمام شده پایین را از دستاوردهای این طرح نام برد و یادآور شد: در شیوه‌های سنتی ساخت و ساز اگر همه منابع مالی تامین باشد، حداقل چهار تا ۶ ماه طول می‌کشد تا یک واحد مسکونی ساخته شود و در این مدت، تورم حداقل به میزان ۲۰ درصد روی هزینه‌های پروژه تاثیر می‌گذارد. ما این اثر تورمی را در هزینه‌های ساخت و ساز کاهش داده‌ایم؛ زیرا این سازه‌ها بین سه تا ۱۰ روز نصب و تحویل داده می‌شوند. منبع

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید